Česky English
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Strom svobody - oslava 100. výročí založení republiky

Strom svobody - oslava 100. výročí založení republikyDatum konání:
25.10.2018

Zveme Vás na oslavu 100. výročí naší republiky, kterou pořádáme společně s Obecním úřadem Čeperka.  Zavzpomínáme si, zasadíme novou lípu na místě, kde ještě do nedávna stála stará lipka, zazpíváme národní písně, ozdobíme nový strom stuhami, ke kořenům vložíme pamětní list stejně tak, jako to činili naši předci. Touto výsadbou se připojíme k  celonárodní akci Stromy svobody. Lípa je náš národní strom, je symbolem svobody a demokracie. Stromy se sázely nejen v roce 1918, ale i v pozdějších významných letech. Do  jejich výsadby se zapojovali starostové, žáci, kantoři, členové místních spolků i ostatní.  Navažme na jejich tradici, zvyky a nezapomínejme. Srdečně Vás zveme na tuto oslavu, která začíná v 18 hodin na zahradě školy.