Česky English
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Testování žáků - novinky

Testování žáků - novinkyDatum konání:
3.1.2022

Vážení rodiče, posíláme přehled platných opatření: od pondělí 3. ledna testujeme 2 x týdně, od 17. ledna pouze jednou - v pondělí. Testují se všichni žáci, i ti, kteří nemoc prodělali či podstoupili očkování. Pokud by antigenní test vyšel pozitivní, není třeba kvůli žádance kontaktovat praktického lékaře. Škola Vám vystaví potvrzení  o pozitivním výsledku (zatím v papírově formě). Toto potvrzení donesete na libovolné odběrové místo, které provádí PCR testy.  Pokud je výsledek PCR testu negativní, vrací se žák do běžné výuky. Pokud by byl výsledek PCR testu pozitivní, kontaktujte praktického lékaře. Následně vás bude kontaktovat KHS nebo budete vyzváni k sebetrasování.  Co se stane, když spolužákovy vyjde pozitivní antigenní test? Pozitivně testovaný žák se již výuky neúčastní, ostatní ve škole zůstávají a každý žák, z této třídy podstoupí každý den antigenní test, a to až do doby, kdy původně antigenně pozitivní žák obdrží negativní výsledek PCR testu. Pro celou třídu platí nošení roušek a oddělení žáků třídy od ostatních tříd ve škole. Nově pro Vás nyní platí povinnost nahlásit škole pozitivní výsledek PCR testu vašeho dítěte, ať už se jedná otestování ve škole nebo například nákazu v rámci rodiny.