Česky English
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > INFORMACE K PROVOZU ŠKOLY OD 12. 04. 2021

INFORMACE K PROVOZU ŠKOLY OD 12. 04. 2021Datum konání:
12.4.2021
Datum ukončení:
30.4.2021

Vážení rodiče, posíláme Vám  základní informace k návratu dětí do školy.  Promýšlení organizace návratu  je velmi složité, náročné. Bohužel jsme nemohli vyhovět všem Vašim požadavkům i potřebám. Moc si  přejeme, aby se všechny děti vrátily co nejdříve do školy, abychom se zase mohli v klidu učit a zažívat  i sdílet společné chvíle nejen v době výuky. Věřte, že se budeme snažit postupný návrat dětí do školy realizovat citlivě, rozumně a  s pochopením. Budeme se snažit zajistit bezpečný provoz školy tak, abychom respektovali pravidla hygienická i lidská.

 1. Organizace výuky:

Vzhledem k celkovému počtu žáků bude realizována tzv. rotační výuka. Celkem budou 2 skupiny:

 • 1. , 3. a 4. ročník (skupina A)
 • 2. a 5. ročník (skupina B)

            Tyto skupiny se budou po týdnu střídat v prezenční a distanční výuce.

           Týden od  12. 4.  do 16. 4.  skupina A – prezenční výuka, skupina B – distanční výuka

           Týden od 19. 4. do 23. 4. skupina A – distanční výuka, skupina B – prezenční výuka

 1. Příchod do školy:
 • ranní družina – od 7 hodin – provoz zajištěn
 • pro ostatní v pondělí a čtvrtek (testovací dny) -  7,30 – 7, 45 h (abychom stihli testování i začátek vyučování)
 • 1. ročník – zadním vchodem – šatnou (testování proběhne v tělocvičně)
 • 2. ročník – hlavním vchodem – (testování proběhne v přízemí)
 • 3. ročník – bočním vchodem (nejbližším u třídy, testování proběhne v učebně IT)
 • 4. ročník – hlavním vchodem – (testování proběhne v učebně 2. ročníku v  1. patře)
 • 5. ročník – zadním vchodem – šatnou (testování proběhne v tělocvičně)
 1. Školní družina, stravování:

ŠD (ranní i odpolední)  i stravování budou zajištěny pro žáky v prezenční výuce, kterým jsou obědy automaticky přihlášeny. Pokud obědy nebudete chtít, prosím odhlaste si je. Vzhledem ke kapacitě školní jídelny nám velmi pomůže domácí stravování nebo vyzvedávání obědů do jídlonosičů. Obědy jsou možné i pro žáky v distanční výuce, pouze do jídlonosičů. V tomto případě si oběd si přihlaste.  

 

 1. ročník – výuka do 11, 45 h – začátek stravování ve 12, 10 (jídelna MŠ)
 2. ročník - výuka do 11, 45 h – začátek stravování ve 12,10 h
 3. ročník – výuka do 12, 15 – začátek stravování ve 12, 30
 4. ročník – výuka do 12, 35 – začátek stravování ve 12,45 h
 5. ročník – výuka do 12, 35 – začátek stravování ve 12, 45 h

Výdej do termonosičů – 13,05 h

 

 1. Testování:

Testování bude probíhat 2 x týdně (pondělí, čtvrtek) neinvazivním antigenním testem. Při testování je umožněna asistence při provádění testu třetí osobou (zákonným zástupcem).  

             Návod k samotestestování: ZDE

             Videonávod k samotestování: ZDE

             Testovací leták pro rodiče: ZDE

             Postup testování: ZDE

            Povinnosti testování:

Žák nemůže být nucen k účasti na testování a neúčast na testování nemůže být jakkoliv sankcionována. Důsledkem je nemožnost účastnit se prezenčního vzdělávání. Škola bude postupovat jako při běžné absenci. Pokud se žák neúčastní prezenčního vzdělávání z důvodu neúčasti na testování, budeme absenci evidovat jako omluvenou. Nabízíme přiměřenou formu podpory – posílání úkolů, případně využít individuální konzultace na základně možností  a kapacity třídní učitelky. V době distanční výuky samozřejmě možnost připojení k výuce.

 

 1. Roušky:

Po dobu výuky je povinná tzv.  zdravotnická obličejová maska (chirurgická rouška)  nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC.

 

 1. Výuka – Bude probíhat dle upraveného rozvrhu bez tělesné výchovy.

 

 1. ročník – výuka od 8 h do 11, 45 h
 2. ročník - výuka od 8 h  do 11, 45 h
 3. ročník – výuka od 8 h do 12, 15 h
 4. ročník – výuka od 8 h do 12, 35 h
 5. ročník – výuka od 8 h do 12, 35 h

 

Mgr. Lenka Burešová

Tel. 604 736 661, e-mail: lenka.buresova@volny.cz